KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038087
nr 1303 8087
Carl Gabriel Wadell
(1865-1909), Sverige
Oljemålning, Oscar II, Signerad. 1902, Olja på duk, Ram med kungakrona. Motivet: 75x54 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:55:02
3.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr